Haber

Dragos Deresi iddialarına İSKİ’den yanıt: Söz konusu dere Tugay Deresi

İstanbulSu ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı (İSKİ), bazı yayın organları ve sosyal medya hesapları tarafından gündeme getirilen Dragos Çayı ile ilgili kirlilik iddialarına ilişkin olarak, “Öncelikle söz konusu dere Tugay Deresi. Bizim yönetimimiz de İstanbul’daki tüm akarsular gibi. , Tugay Çayı üzerinde yer almaktadır.Temizlik çalışmalarını da periyodik olarak yürütmektedir.Habere konu olan derenin kıyı kesiminde 2023 yılında 3 kez temizlik çalışması yapılmış olup, son temizlik 26 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanmıştır. . “

İSKİ, bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarından Dragos Deresi adıyla gündeme gelen kirlilik tezlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. İşte açıklama:

DRAGOS DREA DEĞİL, TUGAY DRENAJDIR.

“Son zamanlarda bazı medya organlarında ve sosyal medya hesaplarında Dragos Deresi ile ilgili kirlilik iddiaları ortaya atılıyor. Öncelikle söz konusu derenin Tugay Deresi olduğunu belirtmek gerekir. Yönetimimiz tüm derelerde olduğu gibi Tugay Deresi’ni de periyodik olarak izlemektedir. İstanbul’da temizlik işleri yapmaktadır.

“NEHİRİN NİHAİ SAFLIK ÇALIŞMASI 26 MAYIS 2023 TARİHİ”

Habere konu olan derenin kıyı kesiminde 2023 yılında 3 kez temizlik çalışması yapılmış olup, son temizlik 26 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanmıştır. İdaremiz periyodik olarak alanın temizliğine devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu