Teknoloji

Twitter’da 22 milyar dolar zarar! Elon Musk’ın yazışmalarıyla ortaya çıktı

Elon Musk, geçen sonbaharda şirketi satın almak için ödediği 44 milyar dolardan değerli bir düşüş olan değerlemeyi, Cuma günü Twitter çalışanlarına gönderdiği ve yeni bir hisse senedi tazminat programını duyuran bir notta paylaştı. Bildirildiğine göre milyarder, Twitter’ın önemli ölçüde azalan iş gücünü web sitesinin hâlâ istikrarsız bir mali durumda olduğu konusunda uyardı. “Twitter hızla yeniden şekilleniyor”Milyarder, şirketin bir noktada nakit parasının bitmesine dört ay kaldığını da sözlerine ekledi.

“AÇIK AMA ZOR BİR YOL”

Zoë Schiffer’e göre Musk ayrıca çalışanlara 250 milyar dolarlık bir değerleme ödedi. “açık ama zorlu bir yol” gördüğünü söyledi; bu, şirketin mevcut hisse senedi bağışlarını gelecekte 10 kat daha değerli kılacak varsayımsal bir sonuç olarak görülüyor.

Elon Musk, Twitter’ın SpaceX’te uygulanan politikaya benzer bir politika ile çalışanın altı ayda bir hisse senedi satmasına izin vereceğini söyledi.Musk’a göre bu program çalışanlar için. “sıvı stok”onlara halka açık bir şirkette hisse verirken. “fiyat karmaşasından”koruyacak.

TWİTTER MAVİ ABONELİK HİZMETİNİN DÜŞMELERDE ETKİSİ BÜYÜK

Twitter, 20 milyar dolarla, günde yaklaşık 140 milyon daha fazla aktif kullanıcıya sahip olan Snapchat’in üreticisi Snap’ten biraz daha pahalı bir konumda. Yani Snapchat neredeyse Twitter’ı solluyor. 2023’ün başında şirket, 500’den fazla üst düzey reklam iş ortağının platformda harcama yapmayı bırakmasının ardından günlük gelirinin bir yıl öncesine göre yüzde 40 düştüğünü bildirdi. Bu şirketlerin çoğu, doğrulanmış trollerin markaları taklit etmek için hizmeti kötüye kullandığını gördükten sonra şirket Twitter Blue’yu yeniden başlattıktan sonra ayrıldı.

The Information’ın son raporuna göre, Şubat başında ABD’de yalnızca 180.000 Twitter Blue abonesi vardı, bu da hizmetin Musk’ın göreve gelmesinden bu yana Twitter’ın maruz kaldığı mali gerilemeyi telafi etmeye yakın olmadığını gösteriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu