Ekonomi

Selami Korkutata: Kahta OSB’ye sipariş vererek destek olabilirsiniz.

Güneş doğdu SOYLU

Kahta’da depremzedelerin temel ihtiyaçlarının büyük ölçüde karşılandığını belirten Korkutata, “Kahta OSB’deki firmalarımızın üretim ve istihdam hacmini artırarak genç nüfusu göç riskinden kurtarmanın zamanı geldi. OSB’de tekstile dayalı üretim yapan firmalarımıza sipariş vererek bu sürece destek olabilirsiniz.

Adıyaman’ın nüfus ve sanayi üretimi açısından en büyük ilçesi olan Kâhta’da hayatın normalleşmesi ve özellikle genç nüfus açısından göçün önlenmesi için yapılan çağrıda, Kâhta OSB’nin değerli bir lokomotif olacağı konuşuluyor.

Uluslararası birçok markanın üretim için tercih ettiği ve orta hasarlı üç dört fabrika dışında toplam 57 üretim engeli olmayan Kâhta OSB, özellikle genç insan kaynağı ile endüstriyel üretime değerli katkılar sağlıyor. kaynaklar. Halen 5 bin çalışanla faaliyet gösteren Kâhta OSB’de tekstil işletmelerine yeni iş imkanları sunulması halinde mevcut istihdam sayısının katlanarak artması bekleniyor. Çünkü sahip olduğu genç insan kaynağı ile önemli bir tekstil kenti olan Kahta’nın iş gücü potansiyeli oldukça fazladır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu